Miód ziołowy – ziołowe słodki smaki zamknięte w słoiku
Charakterystyka miodu ziołowego
Miód ten jest miodem wielokwiatowym letnim. Nektary zbierane są na przemłomie lipca i sierpnia z kwiecistych łąk i pól. Znajdziemy w nim szeroką gamę nektarów takich jak: melisa lekarska, wyka, żywokost lekarski, dziurawiec, rdest czy koniczyna biała. Dzięki zawartości tak bigatych nektarów, miód ziołowy posiada charakterystyczny, wyrazisty smak i mocno wyczuwalny zapach. Jego barwa często jest żółtawa, wpadająca w bursztyn, należy pamiętać, że smak, wygląd i zapach mogę się różnić w każdym sezonie.
Korzyści zdrowotne miodu ziołowego:
Zastosowanie kulinrne miodu ziołowego
Dzieki wyjątkowemy smakowi wielokwiatowy miód ziołowy świetnie spawdzi się jako główny składnik marynat. Jego intensywny smak dobrze sprawdzi się jako urozmaicenie mięs i zup. Ziołowy miód jest także świetnym składnikiem domowych maseczek, balsamów, a także można dodać go do kąpieli.
Ciekawostki o miodzie ziołowym.
Miód wielokwiatowy ziołowy wyróżnia się wielką różnorodnością ziół, dzięki czemu jest wyjątkowy i unikalny. Miód ziołowy, posiada w swoim skłądzie szeroką gamę wyjątkowych ziół, dlatego świetnie sprawdzi się jako naturalne źródło aromaterapii.
Pochodzenie Kaszubskie miodu ziołowego
Kaszuby są bogate w czyste tereny łąkowe i leśne dlatego miód ten jest wtjątkowo czysty. Bogactwo nektarów w miodzie ziołowym sprawia, że jest on unikatowy. Kaszubscy pszczelarze już od lat zajmują się pszczelarstwem, dlatego mają swoje sprawdzone spodoby na to by dbać o pszczoły i by jakość miodu była najwyższa z możliwych.
Podsumowanie miodu ziołowego.
Miód ziołowy jest to wielokwiat z kwiatów letnich, dlatego charakteryzuje się wyjątkowym, intensywnym smakiem. Po otwarciu słoika możemy wyczuć ziołowe nuty zapachowe, które pomogą nam się zrelaksować i przypomnieć ciepłe letnie wieczory.
Miód ziołowy zaskoczy Cię swoim wyjątkowym smakiej i aromatem. Zasmakuj się w kaszubskich ziołach!