Miód leśny

Miód leśny - kaszubskie smaki zamknięte w słoiku

Charakterystyka miodu leśnego
Miód leśny ma bursztynową barwę aż po ciemny brąz, jest zwykle bardziej wyrazisty niż inne miody, często jest jednak mniej słodki, a niektóre odmiany mogą mieć gorzkawy posmak. Miód zwykle jest gęsty i lepki krystalizuje się dość drobno. Możemy wyczuć w nim lekko żywiczny posmak, ponieważ często jest zawarta w nim niewielka ilość spadzi. Po otwarciu słoika z miodem leśnym wyczujemy orzeźwiające i charakterystyczne nuty zapachów leśnych.

Właściwości zdrowotne miodu leśnego

Ciekawostki o miodzie leśnym
Produkcja miodu leśnego przyczynia się do bioróżnorodności w ekosystemach leśnych. Dzięki niskiej zawartości wody i wysokiemu stężeniu cukrów jest naturalnym konserwantem. Miód leśny zawiera naturalne probiotyki, jest produktem sezonowym trudniej dostępnym niż inne miody.

Pochodzenie Kaszubskie miodu leśnego
Kaszuby charakteryzują się różnorodnym krajobrazem, w tym gęstymi lasami, łąkami i jeziorami, tradycja pszczelarska na Kaszubach sięga wielu pokoleń. Miód leśny pochodzi z nektaru kwiatów i spadzi, wyróżnia się głębokim, intensywnym smakiem oraz ciemną barwą. Dzięki temu, że lasy znajdują się dalej od często uczęszczanych dróg, czy dużych przedsiębiorstw miód ten jest jednym z najczystszych miodów.

Podsumowanie miodu leśnego
Miód leśny to wyjątkowy produkt pszczeli, pochodzi z nektaru kwiatów i spadzi, oraz roślin rosnących w lasach. Dzięki swojej rzadkości i sezonowości, jest ceniony jako naturalny, zdrowy dodatek do codziennej diety.

Nasz miód leśny to produkt o wyjątkowym smaku, który swoim przepysznym smakiem przyciągnie do siebie nawet najbardziej wytrawnych smakoszy miodu.

Miód leśny 1000g

Miód leśny 375g